Zegarki automatyczne i kinetyczne

Wybór zegarka dla panów to zadanie wymagające poświęcenia odpowiednio dużej ilości czasu na sprawdzenie nie tylko funkcjonalności, ale też aspektów wizualnych i estetyki danych produktów, zwłaszcza w przypadku zakupów przez internet. Niezwykle istotne jest również dobranie odpowiedniego mechanizmu – miłośnicy klasyki mogą zdecydować się na zegarki automatyczne lub zegarki kinetyczne. Oba typy zegarków wykonane są wręcz z chirurgiczną precyzją i charakteryzują się wysokiej jakości wykonaniem wraz z różnymi wariantami kolorystycznymi w odpowiedzi na preferencje różnych użytkowników.

Brak danych

Unikatowość i profesjonalizm – zegarki automatyczne

Tego typu zegarka nie da się nie zauważyć. Metaliczny połysk oraz skórzane bransolety w połączeniu z precyzyjnością działania sprostają wymaganiom nawet najbardziej wymagających panów. Dzięki subtelnie umieszczonemu datownikowi na tarczy zegarka zawsze i wszędzie będziesz na czas i do tego w unikalnym stylu. Charakterystyczną dla zegarków automatycznych cechą jest brak konieczności wymiany w nich baterii – działanie zegarka opiera się na ruchu rozwijanej sprężyny, która samoczynnie nakręca się przy codziennych ruchach ręki. Zegarki automatyczne możemy znaleźć między innymi w ofercie marki Thomas Earnshaw.

Jak działają zegarki kinetyczne?

Zegarki kinetyczne natomiast działają w oparciu nie o mechanizm nakręcający sprężynę, a o klasyczną baterię kwarcową, która jednak zasilana jest właśnie za pomocą energii kinetycznej, pochodzącej z ruchów ręki. Tego typu zegarki mają o wiele dłuższą rezerwę chodu i co za tym idzie - dłużej mogą pozostawać w spoczynku. Do najbardziej znanych producentów zegarków kinetycznych należy firma Seiko.